Coops superrabatt på leksaker inför jul

Coops superrabatt på leksaker inför jul

För sjätte året i rad sänker Coop priset på alla leksaker och LEGO inför julen. Medlemskampanjen- och rabatten på 50 procent gäller även barnkalasartiklar och vinterlek.

– Det känns glädjande att kunna ge våra medlemmar marknadens kanske bästa erbjudande inför julen. Det brukar vara extremt populärt och vi ser det som en del av vår julklapp till medlemmarna vid sidan av vårt fina materbjudande, säger Erik Holmberg Affärschef Coop Hemma.

Medlemsrabatten gäller på Stora Coop under årets stora julinhandlingshelg 16-18 december, och vid köp av andra varor för minst 500 kronor. Antal leksaker per köptillfälle med rabatt är satt till fem stycken.

– På Coop har vi året runt ett brett sortiment av leksaker; allt från gosedjur, LEGO, radiostyrda bilar till målar- och pysselkit, sällskapsspel och dockor. Det finns något för barn i alla åldrar. Jag hoppas att vi kan bidra till en godare jul för våra medlemmar, säger Erik Holmberg.

För mer information kontakta
Coops presstjänst: 010-743 13 13 eller media@coop.se 

  • Det våras för Köksträdgården

    Det våras för Köksträdgården

    Under egna varumärket Köksträdgården fyller nu Coop på med kastruller och grytor i återvunnet rostfritt stål, stekpannor i ett flertal storlekar, en pannkakspanna samt bakformar.
    Read more
  • Coop etablerar på Södervärn i Malmö

    Coop etablerar på Södervärn i Malmö

    Coop Syd öppnar en ny butik på Södervärn, en av Malmös mest trafikerade knutpunkter för både buss- och cykelpendlare. Butiken beräknas öppna våren 2027 och blir Coops 18:e butik i Malmö. 
    Read more